Addon Domain Nasıl Eklenir ? | Teknoloji

Addon Domain Nasıl Eklenir ?

Bazı hosting firmaları tarafından sağlanan sınırsız bir hosting planına sahipseniz şüphesiz yeni domainleriniz için bu hesabı kullanmak isteyeceksiniz.

Yapmanız gereken ilk şey cPanelde oturum açmak olacak. cPanelde nasıl oturum açacağınızı bilmiyorsanız lütfen cPanele nasıl giriş yapılır ? adlı makalemizi okuyunuz.

cPanal hesabınıza giriş yaptığınızı varsayarak anlatmaya devam ediyorum.

cpanelin Domain katagorisinde bulunan Addon Domains aracına giriş yapıyoruz.

Addon Domains aracına giriş yaptığınızda sizi aşağıdaki gibi bir sayfa karşılayacak.

Burada eklemek istediğimiz domaini Yeni Etki alanı adı kısmına yazıyoruz.

Subdomain kısmını boş bırakıyoruz.

Document Root kısmına ise site adından bir klasör oluşrmamız yeterli olur. Bu klasör FTP programı ile hostingimize bağlandığımızda 2. sitemizin ana dizini yerine geçecektir.

Eğer bu etki alanı için ayrı bir FTP alanı ve kullanıcısı oluşturmak istiyorsanız  Bu Eklenti Etki Alanıyla ilişkilendirilmiş bir FTP hesabı oluşturun. bu alanı işaretlemeniz gerekiyor. Bu alanı işaretlediğinizde aşağıdaki gibi bir alan açılacak.

FTP Username ksımına FTP kullanıcımız için bir isim giriyoruz. Buraya verdiğimiz isim Filezilla programında kullanıcı adı alanına yazacağımız isim olacak.

Şifrelerimizide belirledikten sonra Add Domain butonuna tıklayarak işlemi tamamlamış oluyoruz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Borsa Öğrenme,Emes Hastalığı Nedir, emg nedir, Elektronik Sigara,One Hit Wonder, Genel Kültür Sitesi, böcek ilaçlama, Adana oto kiralama, 2. el makina