Alan adı seçimi ve önemi | Teknoloji

Alan adı seçimi ve önemi

 

 

Arama motorlarından iyi bir performans almak isteyen site yöneticisi alana adını dikkatli seçmek durumundadır. Domain kısmında keyword bulunması sizler için yararlı olacaktır. Bu ifade keyword domain olarak kısaltılarak teknik terim olmuştur. Arama motorları açısından bakarsak keyword ile domain ilişkisi büyük öneme sahiptir. Arama motorları prensiplerine göre insan beyni gibidir. Tarama yaparken soldan sağa doğru ve yukardan aşağıya doğru işlemlerini gerçekleştirirler.  Yani hem sitenizin içerisine anahtar kelimeyi Yazmalı hemde alan adınıza sol kısımda anahtar kelimenizde olmalıdır. Örneğin anahtar kelimeniz sağlık ise,

Saglikuzmanlari.com

Saglikkocum. Com

Şeklinde sola dayalı anahtar kelimeniz ile başlayan alan adin seçmelisiniz.

Pazarının sadece Türkiye olacaksa Com.Tr uzantılı alan adları alabilirsiniz. Bu durum size nitelik kazandıracaktır. Alan adı uzantıları değerlerini bir sıralama ile ifade etmek gerekirse en değerli uzantıları Com olarak söylenebilir.  Ayrıca net, Com.Tr ,  co,Gen.tr, web.tr uzantıları da tercih edilebilir. Eğer alacağınız alan adı başkasınca kullanılmakta ise iki kelime arasına –  konularak seçim yapılabilir.

Seçmiş olduğunuz alan adı sitenizin içeriyi ile ya da konu baslıklarınızla ilgili değilse arama sonuçlarında alan adı size pek fayda sağlamaz.  Bununla birlikte alan adin izin çok iyi olması tek başına yetersizdir. Yani tek başına alan adınız iyi diye üst sıralarda yer almasınız. Domain seçiminde bir diğer önemli faktör ise domain yaşıdır.  Yaşça yıllar geçirmiş domain size büyük fayda sağlar.  Tabi bu domain herhangi bir filtreye maruz kalmamış olmalıdır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Borsa Öğrenme,Emes Hastalığı Nedir, emg nedir, One Hit Wonder,Joyetech, Genel Kültür Sitesi,