Anahtar Kelime Yoğunluğu Nedir? | Teknoloji

Anahtar Kelime Yoğunluğu Nedir?

İçerikteki Anahtar Kelime Yoğunluğu Nasıl Olmalı

Anahtar kelime yoğunluğu güncelleme sonrası daha çok bizlerin karşısına çıkmakta. Diğer adıyla Keyword Density olarak bilinmektedir. Güncelleme sonrası git gide önemi artmıştır. Doğal yapılan bir çalışmada anahtar kelime yoğunluğu da değer kazandı.

Nedir bu kelime yoğunluğu şeklinde düşünceleriniz olabilir. Yada İçerikteki Anahtar Yoğunluğu Nasıl Olmalı gibi sorularınız olabilir. Öncelikle keyword kelime yoğunluğunun içerikteki anahtar kelime yada kelime grubunun sayfa içerisindeki toplam kelime sayısına oranı olarak bilinmesi gereklidir. Bu oran yüzde ile ifade edilir. Bahsettiğimiz kural yoğunluğuna eğer sayfalarımızda uymazsak bu durum emeklerimizin boşa gitmesine yada etkisiz hale gelmesine neden olacaktır.

Kelime yoğunluğunda yapılan en büyük yanlış yardımcı kelime kullanma kuralına uyulmamasından kaynaklanır. Ana fikre odaklanılarak yapılan bir çalışma le en büyük hata yapılmakta. Genel olarak bakacak olursak yapılan hayatların en çoğu bundan kaynaklanır. Yardımcı kelimelerin önemi bizlerin karşısına bu aşamada çıkmaktadır. Yardımcı kelimeleri anahtar kelime yoğunluğuna dahil etmemiz gereklidir.

Yoğunluk Yüzde Kaç olmalıdır?

Sayfa içerisinde aynı kelime yada cümle grubunu sürekli tekrarlamaktan kaçınmak gerekir. Bu durum arama motorunun gözünde bizleri spama düşürecektir. Yoğunluğu iyi ayarlamamız gerekir. Yoğunluk konusunda çok farklı rakamlar telaffuz edilmektedir. En kabul edileni %1 ile%3 aralığıdır. Yani 100 kelimede 1 ile 3 arası kelimelerimizi kullanmak olacaktır. Ancak %2 ile%5 arası olmalıdır görüşü de hakim olmaktadır. Kısacası tam bir rakam belirtmek çok doğru olmayacaktır. Kendiniz bu yoğunluğu makalenizi okuyunca belirlemelisiniz. Okuyucuyu sıkmayacak şekilde doğal bir yazı içeriği çıkarmalı ve yoğunluğu ayarlamalısınız.

Örneğin tarihle ilgili bir içerik yazıyorsunuz ve konu yavuz sultan selim zamanı. Sizler konuyu anlatırken sıkça yavuz sultan selim yazarak hem okuyucuyu sıkarsınız hem de anahtar kelime yoğunluğuna aykırı davranmış olursunuz. Yapılması gereken yavuz sultan selimi yardımcı kelime yoluyla ifade edebilmektir. Bazı cümlelerde yavuzu tek basına bazen yavuz selim bazen de sultan yavuz gibi farklı öbek gruplarında kelimeler kullanılabilir.

Bahsettiğimiz gibi burada size düşen iş makalenizi kendiniz okuyarak yoğunluğu belirlemeniz ve okuyucuyu sıkmayacak bir makale ortaya çıkarmaktır. Unutmayın ki okuyucuya sıkıcı gelmeyen bir makale arama motorlarınca da uygun içerik olarak görülecektir.

Kelime yoğunluğumuzu hesaplama yöntemi toplam kelime sayısının tekrarlı kullandığımız kelime sayısına bölümü olarak hesaplanacağınız ifade etmiştik yani 300 kelimelik bir içerikte 10 kez tekrarlı anahtar kelime kullandıysak bu durumda oranımız 300/10=3 şeklinde olacaktır.

İçeriklerinizdeki anahtar kelime yoğunluğunu seobook uygulamasıyla kontrol edebilirsiniz. Uygulamaya http://tools.seobook.com/general/keyword-density/ linkinden ulaşabilirsiniz.

 

seobook Anahtar Kelime Yoğunluk Aracı
Seobook Anahtar Kelime Yoğunluk Aracı

 

 

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi kutucuğa site linkinizi yazarak submit yapıp bekliyoruz. Sonrasında kelime yoğunluğumuz karşımızda. Bu uygulamayla rakip sitelerimizi de inceleyerek araştırma yapabiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Borsa Öğrenme,Emes Hastalığı Nedir, emg nedir, Elektronik Sigara,One Hit Wonder, Genel Kültür Sitesi, böcek ilaçlama, Adana oto kiralama