BİLİMSEL TEKNOLOJİK GELİŞMELER | Teknoloji

BİLİMSEL TEKNOLOJİK GELİŞMELER

Bilimsel teknoloji insan hayatının önemle üzerinde durulduğu konular ile yaşamımıza dahil olmuştur.Kıyas ve rekabet anlayışı bilimsel teknolojiyi zorunlu kılarken, insan hayatındaki yeriyle de bize son gelinen durumu sunar. insanlar günlük hayatta bir çok zorlukla savaşır, bu yüzden bundan yorulur.Bu da insanları stres,üzüntü, olumsuzluk ,kaygı gibi psikolojik etmenlerle karşı karşıya getirir. Yaşamımızda bilimsel teknoloji eğlenceden daha ziyade eğlenirken bundan zevk duymakla ,mutlu olmakla karşımıza çıkar. Kullandığımız elektronik eşyalar yada beyaz eşyalarda her zaman insan faydası düşünülmüştür, buna ek olarak sağlık ve pozitiflikte planlanmış olması ise o materyal yada metanın bilimsel teknolojik olarak tasarlanmış olmasıyla ilgilidir.

Bilimsel teknoloji çağımızın bir gereğidir. Yaşamımıza değer katmak daha önemli bir adım olacağı için bilimsel teknoloji bizim için önemlidir.

HAYATIMIZIN EN ÖNEMLİ  DEĞERİ SAĞLIKTIR.

İlkel yaşamadan modern olmaya geçişin teknoloji olduğu bir dünyada bilimsel teknoloji bunu nasıl etkiler acaba? Tabi ki değişmeyen tek şey değişimdir. Bu yüzden bilimsel teknoloji insan hayatına önem verilen bir adım olarak değerlendirilmelidir. Bilimsel teknolojik gelişmeler daha yeni yeni ortaya çıkıyor olsa da bilimsel teknoloji ile insanoğlu bir yüzyıl daha atlayabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir