CEP TELEFONUNUZDAN KAFANIZI KALDIRAMIYORMUSUNUZ? | Teknoloji

CEP TELEFONUNUZDAN KAFANIZI KALDIRAMIYORMUSUNUZ?

Yeni verilere göre Türkiye Avrupa’da cep telefonu kullanımında 1. Sırada yer alıyor. Google de en çok aranan terimlerden biri tecavüz. Son zamanlarda dünyanın sonumu geldi diyenleri çok fazla duyar olduk . Saçma sapan oyunlar bile can vermemize sebep oluyor.

O kadar bağlandık ki internete telefona bilgisayara bir oyun komut veriyor ve yavaş yavaş sizi son komutunda intihar etmeye ikna ediyor bu sizce de çok korkunç değil mi? İnternet yüzünden boşanan işinden olan, a sosyal olan, bel ağrısı yasayan, göz ağalığını kaybeden, fazla yazı yazmaktan elinde şişlikler oluşan, bez olan, içine kapananlar, beğeni almadım diye sinirlenen depresyona girenler bilgisayar başından saatlerce uyumayıp sonunda ölenler ve daha neler neler var.

Aramızda insanlıktan yaratıklığa donuş yapanların ortaya cikciğinin bilincindeyiz Hayvanlara insanlara işkence yapıp sosyal medyadan paylaşanları görüyoruz çocuklara tacizde bulunanlar hayvanlara tacizde bulunanlar gittikçe artıyor en ufak bir olayda bile insanlar birbirlerini öldürüyor artık sabır tahammül diye birse kalmamış . Aslında bazı alışkanlıklarımızdan vaz geçip bazı şeyleri düzelte bileceğimizin hepimiz bilincindeyiz fakat dinlemek okumak daha kolay gibi geliyor uygulamaya geçmekte kolay sadece istememiz gerekiyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir