Dijital Firmalar için Personel Takip Çözümü: Time Doctor | Teknoloji

Dijital Firmalar için Personel Takip Çözümü: Time Doctor

time doctor

 

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok kişi dijital firma kurma trendine uyum sağlamaya başladı. Peki dijital firma kurmanın ne gibi faydaları var? Neden günümüzde bu kadar popüler? Her şeyden önce dijital firma kurmak, şirket masraflarını büyük ölçüde azaltıyor. Şirketlerin en büyük giderlerinden olan kira ve personel giderleri birçok küçük çaplı firmayı zor duruma düşürebiliyor. Dijital firmalarda ise bu durum farklılık gösteriyor. Çünkü dijital firmaların çalışanları genellikle uzaktan çalışma başka bir ifadeyle “freelancer” prensibiyle çalışıyor. Bu durumda da kira ve personel giderleri ortadan kalkmış oluyor. Fakat personel takip noktasında bazı sorunlar çıkabiliyor. Bu sorunlar da personel takip programı adı altında bulunan programlar ile aşılabiliyor.

Bu tarz bir çalışma prensibi sadece işverene değil, çalışanlara da büyük avantajlar kazandırabiliyor. Öncelikle, daha rahat bir çalışma ortamında esnek çalışma prensibiyle çalışılabiliyor. Dahası işe gidip gelmek için harcanan süreden tasarruf edilebiliyor. Ayrıca işverenler, masrafları azaldığı için çalışanlarına daha yüksek ücretler verebilmekte.

Daha önce bahsettiğimiz gibi dijital firmalarda da bazı sorunlar çıkabiliyor. Bu sorunlar genellikle çalışan personelin takibi konusunda olmaktadır. Her ne kadar çalışanlarınıza güveniyor olsanız da onları kontrol altında tutmak gerekiyor. Unutulmamalıdır ki “itimat denetime engel değildir”. Bu yüzden de personelin takip edilmesi dijital firmalarda büyük önem arz etmektedir.

Personel Takip Çözümü

Personel takip çözümü olarak kullanılabilecek birçok program mevcuttur. Fakat bu programların içinde Time Doctor ön plana çıkmaktadır. Peki Time Doctor’u ön plana çıkaran özellikleri neler?

Öncelikle, Time Doctor personel takip programı ile personel takibinin yanı sıra proje takibi, iş takibi ve proje yönetimi gibi iş hayatında kritik öneme sahip birçok işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Time Doctor’un ön plana çıkan özelliklerini listelemek gerekirse aşağıdaki liste açıklayıcı olacaktır:

·         Zaman takibi

·         Dikkat dağınıklığı önleme

·         Web sitesi ve uygulama izleme

·         Diğer iş programlarıyla entegre olabilme

·         İsteğe bağlı olarak ekran izleme

·         Bordro ve personel maaş takip

·         GPS Takip

Ofis iş takip programı olarak da adlandırabileceğiniz Time Doctor’un tüm özelliklerini daha ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Şimdi isterseniz gelin Time Doctor’un listelediğimiz özelliklerine biraz daha yakından bakalım:

1.      Zaman Takibi

Time Doctor ile çalışanlarınızın hangi iş üzerinde ne kadar zaman harcadığını takip edebilirsiniz. Bu sayede hem proje bazlı zaman takibi yapabilir hem de çalışanın toplamda ne kadar çalıştığını takip edebilirsiniz.

2.      Dikkat Dağınıklığı Önleme

Özellikle bilgisayar üzerinden çalışırken dikkat dağıtacak binlerce etken bulunuyor. Sosyal medya siteleri, film ve dizi izleme siteleri, oyun siteleri… Liste uzayıp gidiyor. Çalışanların dikkatlerinin dağılması çok normal. Fakat Time Doctor, mesai saatleri içerisinde personelin sosyal medya sitelerine ya da çalışanların girmemesi gereken sitelere girdiği takdirde onları nazikçe uyarır ve yapmaları gereken işin başına dönmeleri telkin edilir.

3.      Web Sitesi ve Uygulama İzleme

Time Doctor, personelin mesai saatleri içerisinde kullandığı programları ve girdiği internet sitelerini kaydeder ve bunu bir rapor haline getirir. Bu rapor belirleyeceğiniz kişiler tarafından görüntülenebilir.

4.      Diğer İş Programlarıyla Entegre Olabilme

Time Doctor her ne kadar çok güçlü ve yeterli bir program olsa da diğer iş programlarıyla entegre olabilme özelliği sayesinde gücüne güç katıyor.  Time Doctor’un entegre olabildiği programlardan bazıları aşağıda bulunmaktadır:

·         Asana

·         Basecamp

·         GitHub

·         Slack

·         Trello

·         Google Apps

5.      Ekran İzleme Özelliği

Time Doctor istenildiği takdirde çalışanların ekran görüntülerini çeşitli zaman aralıklarında kaydeder. Bu sayede personelin çalışırken neler yaptığına daha yakından göz atılabilir. Bu özellik isteğe bağlı bir özellik olmasıyla beraber istenildiğinde kaldırılabilir.

6.      Bordro ve Maaş Takip Özelliği

Time Doctor ile çalışanların ödemeleri ister sabit bir ücret üzerinden ister saat bazında yapılabilmekte. Ayrıca, Time Doctor; Paypal, Payoneer, TransferWise ve bunun gibi birçok popüler ödeme sistemi ile entegre olabilir ve bu sistemler üzerinden özeme gerçekleştirebilir.

7.      GPS Takip

Eğer personelinizin sahada çalışması gerekiyorsa Time Doctor’un mobil uygulaması sayesinde personelin konum takibini yapabilir. Bu sayede personelin olması gereken yerde olup olmadığını kontrol edilebilir. Unutmadan söyleyelim; Time Doctor sadece mesai saatleri içerisinde personelin konum takibini yapar, mesai saatleri dışında herhangi bir takip söz konusu değildir.

Son Sözler

Time Doctor dijital firmalar için büyük bir kolaylık sağlıyor ve onlara sanal ofislerini oluşturma imkanı veriyor. Eğer senin de dijital bir iş modelin varsa ve çalışanlarının takibi noktasında bir çözüm arıyorsan Time Doctor iş takip programı tam da sana göre!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir