EaseUS Data Recovery Wizard Free Nedir? | Teknoloji

EaseUS Data Recovery Wizard Free Nedir?

 

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, insanlar verilerini dijital ortamlarda saklamaya başlamıştır. Öyle ki çeşitli dosyaların güvenliğini sağlamak için önceden önlem alınması gerekir. Çünkü teknolojik imkanların gelişmiş olması, bu tür imkanların kötüye kullanılmadığını göstermez. Bu nedenle de çeşitli önemlerin alınması konusunda özenli davranılması şarttır. Peki son zamanların gözde uygulamalarından biri olarak kendisini gösteren EaseUS Data Recovery Wizard Free programı nedir ve nasıl kullanılır? Programın kullanılmasındaki temel amaç nedir? Programın aktif bir şekilde kullanılmasını sağlamak için öncelikle başarılı bir şekilde indirilmesi gerekir.

Programı verdiğimiz bağlantıdan ücretsiz olarak indirebilirsiniz: https://www.easeus.com/datarecoverywizard/free-data-recovery-software.htm  . İndirdiğiniz programı bilgisayarınıza kolayca kurabilirsiniz. 32mb yer kaplayan uygulamayı sosyal medyada paylaşarak 2gb ücretsiz kurtarma hakkı kazanmak sizin elinizde.

Programın daha doğru çalışmasını sağlamak amacıyla verilerin kaybolduğu diske kurmak yerine direk olarak bilgisayar diskine kurulması daha sağlıklı olacaktır.

EaseUS Data Recovery Wizard Free programının, verilerin kaybolduğu diske kaydedilmesiyle birlikte,  programın kaybedilen verilerin üzerine yazılması çeşitli sorunların yaşanmasına neden olacaktır. İkinci aşamada ise kaybolan verilerin geri dönüşümünü sağlamak için masaüstü, windows kitaplıkları, kayıp hard disk sürücüleri gibi alanlardan birilerinin tercih edilmesi gerekir. Bu seçimlerin bir bölümünü silmek, bir bölümünü kaybetmek ya da yeniden bölme işleminden dolayı kaybolan verilerin yeniden geri döndürülmesi için uygun bir seçenektir. Bu işlemden sonra program kaybolan verilerin yeniden kurtarılması için işlem başlatacaktır. Üçüncü aşamada ise programın en üst kısmında yer alan kurtarma butonunun takip edileceği işlem çubuğu  bulunur. Kişisel isteğe bağlı olarak kurtarılmanın duraklatılması ya da tamamen durdurulması sağlanabilmektedir. Yapılması gerekenleri daha sadebir dille anlatmak gerekirse;

Programı bilgisayara kurma işleminin ardından aşağıdaki resimdeki gibi kurtarma yapacağınız hardiski seçin. Sonrasında TARA butonuna basın.

tara

Program çalışarak hızlı Bir şekilde tarama yapacaktır. Bulunan dosyalar ekranda karşınıza sunulacaktır. Bu aşamada size düşen kurtarmak istediğiniz dosyaları seçmek. Kurtarma amaçlı seçilmiş olan dosyaları KURTAR butonuna basarak işlemimizi bitiriyoruz.

kurtar

 

 

Programın insanlara kazandırdıkları sadece bunlarla da sınırlı kalmamaktadır. Öyle ki edinilen bir çok bilgiye göre EaseUS 14. yılına özel iPhone 8 şansını sizlere sunuyor.

EaseUS 14. yılına özel iPhone 8 kazandırıyor

14.yıl

Bu imkandan yararlanmak için programın indirilerek, aktif bir şekilde kullanımının sağlanması gerekmektedir. Program size İphone 8 kazanma şansı veriyor. 23 Ağustos 2018 tarihine kadar bir video çekerek aşağıda linki verilmiş olan adresten başvurarak bu şansa sizde dahil olabilirsiniz. Bununla birlikte kampanya süresince toplanacak paranın yoksul çocukların eğitimi için bağışlanacağı EaseUS tarafından belirtiliyor.

Yarışmaya Katılmak için: https://www.easeus.com/campaign/anniversary-2018.php  linkini kullanabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir