En Fazla Beklenen Oyun Serileri | Teknoloji

En Fazla Beklenen Oyun Serileri

 

 

Her yıl gitgide gelişen ve yediden yetmişe herkesin eğlence kaynağı olan oyun serileri belirli belirsiz zamanlar dâhilinde kendini yeniliyor. Grafik, tasarım, motor bakımından kendini her geçen gün biraz daha yenileyen şirketler birbirleriyle adeta yarış halindeler.

Bu makalede oyun dünyasının en fazla beklenen oyun serilerini inceleyeceğiz.

 

 Mount & Blade: Bannerlord

 

Türk oyuncular başta gelmek üzere tüm oyun dünyasının ilgisi ve beklentisi bu oyun üzerinde çok büyük. Serinin ilk oyunu olan Mount & Blade: Warband 2010’da çıktığı zamandan itibaren oyunculara verdiği özgür seçim imkânları ve kendi kaderini belirleme rolleri ile oyuncuların göz bebeği oldu. Kendi krallığını kurma, bir krala bağlı ordu yönetme, farklı ülkeler vs. Mount & Blade serisinin oyuncuları çektiği özelliklerin başında gelmekteydi.

 

TaleWorlds şirketinin paylaştığı yeni özellikler ve güçlendirilmiş grafikler ise oyunun Bannerlord serisine ilgiyi büyük oranda çekmekte. Kale kuşatmalarından kendi kılıcınızı üretmeye kadar birçok özelliğin eklendiği bu yeni serinin çıkış tarihi henüz belli değil. Uzun bir süre önce yayınlanacağı söylenen oyunun, oyunculara sunumu için bu kadar bekletilmesinde TaleWorlds şirketinin ince eleyip sık dokuduğunu söyleyebiliriz. Görünüşe bakılırsa hiçbir hata olmadan eksiksiz olarak yayınlanmak isteniyor.

 

 Skull & Bones

 

İsminden de anlaşılabileceği gibi okyanusta geçen yeni bir korsan oyunu olduğunu söyleyebiliriz. Oyunu Ubisoft şirketinin geliştirdiğini göz önünde bulundurduğumuzda büyük ses getireceği ihtimali önümüze çıkıyor. Piyasaya sürülme tarihi 2019 olan oyun PC, Xbox One, Playstation 4 ve Microsoft Windows için çıkacak.

 

Hint okyanusunda acımasız bir korsan olup korsanlar arasında şanınızı yayabilir, gemi kolonileri kurabilir ve ticaret yapabilirsiniz. Açık beta kayıtları şu anda açık olan oyunun sitesini ziyaret edip açık betaya kayıt olabilirsiniz.

 

 Anthem

 

BioWare şirketi tarafından geliştirilen Aksiyon & RPG oyunun çıkış tarihi 22 Şubat 2019 olan oyun Electronic Arts tarafından yayınlanacak. BioWare oyun direktörü Jonathan Warner Anthem’in endgame içeriği ile ilgili iddialı konuştu ve ”oyuncular her zaman daha fazlası için geri dönecekler” dedi.

 

Oyundaki genel amaç javaelin diye adlandırılan üst düzey teknolojili exo-suit yani oyunda üstünüzde olan kıyafetinizi geliştirmek. Efsanevi görevlere sahip olan oyun en çok beklenen oyun serileri arasında yer bulmayı başarıyor.

 

Her yıl gelişen oyun dünyası, insanların dünyasında gittikçe daha çok yer edinmeye başlıyor. Şirketler için gelir, çalışanlar için istihdam ve oyuncular için eğlence kaynağı olan bu araçların daha çok geliştirilmesini ve ülkemizde de daha çok yaygın olmasını umut ediyoruz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir