Google Analytics Hesabındaki Spam Trafikleri Engelleme | Teknoloji

Google Analytics Hesabındaki Spam Trafikleri Engelleme

 

 

Analytics spam’i 2015’teki sıcak analitik konularından biriydi (2015 yazında zirveye ulaşıyor). Konu Kasım ayında biraz popülerlik kazanmış gibi görünüyor ve trafik spam probleminin henüz bitmediği anlaşılıyor.

 

Google bir trafik spam desteği sayfası oluşturdu, bu nedenle sorunu görecekleri ve bir çözüm bulabileceği anlamına geliyor. Google Analytics’ten Adam Singer, Google’ın sorunu düzeltmeye çalışacağını doğruladı, ancak yayınlanma tarihi henüz bilinmiyor.

Spam filtreleme kurulumu olmayan ve günde en az 25 yönlendiren ziyaret eden 292 Google Analytics hesabını analiz ettik. Genel yönlendiren spam trafiklerinde yaklaşık% 11’dir ve tüm web sitelerinin yaklaşık% 57’si, 500 spam alan adından en az birinden gelen spam trafiğine sahipti.

 

 Otomatik Araçlarla Yeni Trafiği Temiz Tutmak

 

Analytics istatistiklerinizi spam’den uzak tutmanıza yardımcı olan çoğu çözüm, spam alan adlarının bir tür (manuel) filtrelenmesini ve Google Analytics’te daha genel bir filtrelemeyi gerektirir. Şu anda, spam sorununa neden olan yaklaşık 550 alan var ve çok sayıda spam alanından dolayı, filtreleri el ile uygulamak çok zaman alıcı bir hal almıştır ve her ay yeni spam alanlarının ince havaya yayılması nedeniyle izlenmesi zor olmaktadır. Spam büyümesine ayak uydurmak için araçlar oluşturuldu. Bugün piyasada, çoğu ücretsiz olan birkaç araç var.

 

Bu spam engelleyici her zaman günceldir. Yazarken, listede 550’den fazla kara listeye alınmış alan adı bulunur.

 

 Analytics Toolkit

 

Analytics Araç Seti ücretsiz bir araç değildir (ayda 15 dolar), ancak düşük fiyat, rahatladığı baş ağrısına değer. Bu spam aracı, Analytics Toolkit tarafından sağlanan daha geniş bir Analytics araçları yelpazesinin parçasıdır.

 

 

Spam Filtre Yükleyici (ücretsiz ve açık kaynak) Simoa Hava, ilk otomatik spam filtre araçlarından biridir. Tüm araç açık kaynaklıdır ve herkes tarafından indirilebilir ve uygulanabilir. Bu şekilde kota sınırlarını daha iyi kontrol edebilirsiniz.

 

 Referrer Spam Blocker

 

Yönlendiren Spam Engelleyici Stijlbreuk tarafından ücretsiz bir araçtır. Kesinlikle araçların daha iyi görünen kullanıcı arayüzlerinden birine sahiptir.

 

 Aletler nasıl çalışır ve hangi filtreler kullanılır?

 

Çoğu hayalet istenmeyen postalar, analize sahte veri gönderirken ana makine alanı alanı göndermez. Bu filtre boş bir ana makine adına sahip tüm istekleri kaldıracaktır.

 

 Boş Ekran Çözünürlüğü Hariç Tut

 

Hayalet spam botların çoğu, analize sahte veri gönderirken ekran çözünürlüğünü göndermez. Bu filtre boş bir ekran çözünürlüğüne sahip tüm istekleri kaldıracaktır.

 

 Yalnızca Kendi Sunucu Adlarını Dâhil Et

 

Çoğu hayalet spam botu, ana bilgisayar adını ayarlamaz, ancak bazılarını yapar. Çoğu durumda, ana bilgisayar adını, web sitesinin gerçek alanı yerine bir spam alanına ayarlarlar.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir