Güneş Tutulmasının Etkileri Nelerdir | Teknoloji

Güneş Tutulmasının Etkileri Nelerdir

 

Güneş tutulmaları insanoğlunun var olduğu andan itibaren onun ilgisini çekmiştir. Çoğu insanın dikkatini çeken bu doğa olayı astrolojik ve astronomi olayların en ilginç olanlarından biridir. Bir Güneş Tutulması sırasında Güneş, Ay ve Dünya tam bir uyum içindedir. Evrenimizin kutsal üçlüsü olan üç kozmik güç bir araya gelerek ve neredeyse yeni bir döngünün başlamasına yardımcı olacak büyük bir sıfırlama gibi hareket etmektedirler.

 İnsanlar Üzerindeki Etkileri

 

NASA, Güneş Tutulmasının bize karşı psikolojik bir etkisi olduğuna karar vermesine rağmen, dünyanın birçok yerinde çeşitli kültüler, mistik ve ben dahil olmak üzere başka etkilerinin olduğuna inanmaktadır. Güneş tutulması sırasında dünyadaki enerjilerin titreşim ve frekansında kesin bir değişiklik meydana gelmektedir ve bizlerde bu evrenin bir parçası olduğumuz için bu durumdan etkilenmekteyiz. Güneş tutulmaları henüz insanlar üzerinde fiziksel etkileri belgelenememiştir ancak psikolojik etkiler yorulmadan depresyona kadar değişebilmektedir.

 

Güneş tutulması pineal bezin aktivasyonuna yardımcı olabilir ve bu da ruhsal bir uyanışa neden olabilir. Bu bez metafizik boyuta geçmek için yada meditasyon yapmak için gerekli olan circadian ritimlerini kontrol eden bezdir. Bu nedenle insanlar, letarji, yorgunluk, hastalık gibi fiziksel bir seviyede karşılaşabilirler. Psikolojik düzeyde, özellikle spiritüel pratik hakkında fazla duygusal ve olumsuz düşünceler olabileceğine inanılmaktadır.

 

 Hayvanlar Üzerindeki Etkileri

 

Hayvanlar aslında bu durumu çok daha yoğun hissedebilir ve olay sırasında ve sonrasında ortaya çıkan düzensiz davranışları sıklıkla gösterirler. Örümcekler üzerinde yapılan bir araştırma, güneş tutulması sırasında örümceklerin ağlarını söktüğünü ve tutulma geçildikten sonra tekrar kurdukları gözlemlenmiştir. Çevremizdeki dünyadaki bu ince ancak dikkat çekici etkilerin hepsiyle, güneş tutulmasının bizi fark ettiğimizden çok daha derin bir seviyede etkilediği muhtemeldir.

 

İnsanlar üzerinde psikolojik olarak olumsuz etkileri olduğu gibi aynı durum hayvanlar içinde geçerli olmaktadır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Borsa Öğrenme,Emes Hastalığı Nedir, emg nedir, Elektronik Sigara,One Hit Wonder, Genel Kültür Sitesi, böcek ilaçlama, Adana oto kiralama, 2. el makina