Instagram Gönderi Zamanlama Özelliği Nasıl Kullanılır? | Teknoloji

Instagram Gönderi Zamanlama Özelliği Nasıl Kullanılır?

 

 

Instagram, yaklaşık 1 milyar kişi tarafından kullanılan resim, video ve hikâye paylaşma uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde takipçilere ya da takip edilenlere direct message, bir diğer adıyla direk mesaj gönderilebiliyor. Paylaşılan gönderilerin altında beğeni, yorum ve mesaj olarak gönderme gibi seçenekler de bulunuyor. Paylaşılan her hikaye Ana sayfada 24 saat süresince görüntülenebiliyor. Aynı zamanda canlı yayın yapıldığında o an yayına katılamayan takipçiler daha sonra 24 saat içinde o yayını tekrar izleyebiliyor. Her geçen gün artan kullanıcıları sayesinde uygulamaya yeni güncellemeler yapan Instagram ekibi şu ana kadar uygulamaya birçok yüz efekti ve video efekti yükledi. Bunlardan bir tanesi de en çok kullanılan “Boomerang” efektidir. Bu efekt sayesinde çekilen kısa video önce ileri daha sonra geri sarılıyor.

Peki, Instagram’da gönderi zamanlama özelliğini nasıl kullanırız?

 

 Gramblr

 

Birçok sayıda Instagram hesabı kullananlar ya da işletme hesabı kullananlar gün içerisinde belirli sayıda gönderi paylaşmak istediklerinde yeterli zaman bulamayabiliyorlar. Fakat bunun için iki tür uygulama var. Bunlardan bir tanesi “Gramblr” denilen Instagram gönderi düzenleme sitesidir. Bu web site sayesinde istenilen resim ya da video üzerinde çeşitli ayarlamalar yapılırken gönderiye bilgi de eklenebiliyor. Gönderiyi zamanlamak için ise iki seçenek bulunuyor. Bunlardan ilki olan derhal seçeneğinde gönderi hemen paylaşılıyor fakat diğer seçenek olan başka zamanda paylaş işaretlendiğinde başka bir gün ve saatte o gönderi otomatik olarak paylaşılıyor.

 

 Buffer

 

Buffer, gönderi zamanlamak için kullanılan bir diğer sitedir. Bu site ise belirli bir fiyat karşılığında kullanılabiliyor. Bu sitede ise paylaşılmak istenen gönderi hemen paylaşılmak isteniyorsa şimdi paylaş seçeneği seçilir. Eğer gönderi daha sonra belirli bir zamanda paylaşılmak istenirse o zaman sıraya al bölümü seçilir. Bununla birlikte bir diğer seçenekte ise her gün için belirli bir gün ve saat ayarlanabilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Borsa Öğrenme,Emes Hastalığı Nedir, emg nedir, Elektronik Sigara,One Hit Wonder, Genel Kültür Sitesi, böcek ilaçlama, Adana oto kiralama, 2. el makina