İnternet Bankacılığı Güvenli Mi? | Teknoloji

İnternet Bankacılığı Güvenli Mi?

 

 

İnternet bankacılığı, bankaya gitmenize gerek kalmadan çoğu işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz teknolojik bir programdır. İnternet çağının fazlasıyla geliştiği bu dönemde çoğu kişinin tercihi arasında yer almaktadır.

 

 İnternet Bankacılığına Giriş Sağlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

İnternet bankacılığı doğru kullanıldığı takdirde bir güvenlik sorunu bulunmamaktadır. Ancak oluşturacağınız şifre kolay tahmin edilebilir bir şifre olmamalıdır. Bunun dışında kendinize ait şifrenizi en yakınlarınız bile olsa paylaşımda bulunmamanız gerekmektedir.

 

İnternet bankacılığına giriş sağlayabilmek için çoğu bankanın da uygulamasında yer alan bir uygulama bulunmaktadır. Bu da telefonunuza önce bir şifre gönderir ve siz bu şifreyi yazdıktan sonra internet bankacılığına giriş sağlayabilirsiniz.

 

 

 İnternet Bankacılığı Nasıl Açılmaktadır?

 

Hangi bankayı kullanıyorsanız öncelikle o bankaya ait internet bankacılığını kullanmanız için şifre gerekmektedir. Şifre olmadan kullanım sağlanamamaktadır. İnternet bankacılığı şifresini almanın birden fazla yolu bulunmaktadır.

 

İnternet bankacılığı şifrenizi internet üzerinden alabilirsiniz. Çalıştığınız bankanın resmi internet sitesine giriş sağlayarak sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde doldurduktan sonra şifre al seçeneğinden ilerleyerek şifre alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

İnternet bankacılığı şifresini isterseniz şubeden alabilirsiniz. Çalıştığınız bankanın size yakın olan bir şubesine giderek internet bankacılığı şifrenizi talep edebilirsiniz. Şube personeli tarafınızdan gerekli bilgileri aldıktan sonra kayıtlı olan cep telefonunuza tek kullanımlık bir şifre gönderimi sağlayacaktır. Bu şifre ile internet bankacılığına giriş sağladıktan sonra da kendinizin oluşturacağı bir şifre ile giriş sağlayabilirsiniz.

 

ATM üzerinden internet bankacılığı şifrenizi alabilirsiniz. Bankanızın ATM’sine kartınızı takarak ana menü üzerinden internet bankacılığı şifresi için gerekli alandan şifre talebinde bulunabilirsiniz.

 

Telefon bankacılığı üzerinden şifre talebinde bulunabilirsiniz. Bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak internet bankacılığı için şifre talebinde bulunabilirsiniz. Müşteri temsilcisi kayıtlı olan cep telefonunuza tek kullanımlık bir şifre gönderimi sağlayacak ve daha sonra da siz kendi şifrenizi oluşturabileceksiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Borsa Öğrenme,Emes Hastalığı Nedir, emg nedir, Elektronik Sigara,One Hit Wonder, Genel Kültür Sitesi, böcek ilaçlama, Adana oto kiralama, 2. el makina