İnternette Hacker Nedir? | Teknoloji

İnternette Hacker Nedir?

 

 

İnternet

 

​​​​​Günümüzde internet her kesin bir an bile ayrılmak istemeden kullandığı bir sanal ortamdır. Aslında çoğu kişi internette aktif olarak yer alır. Yani en yeni sosyal medyalara bile üye oluyorlar. İnternet en fazla bilgi edinmek için kullanılır. Ama ne kadar fazla bilgi içeriyorsa bir o kadar da eksileri vardır. Yani eksilerin sorumlusu birçok kişinin de bildiği hackerlerdir.

 

 Hacker

 

Hacker bazı yazılım ve programlar kullanarak internette diğer kişilerin bilgilerini kullanan ve onların bilgisayarlarına sızabilen kişilerdir. Aslında hackerler de kendi aralarında bölünürler. Yani bazı hackerler internetten kullanımı kolaylaştırmak amacıyla yeni programlar yazar ve insanların kullanımına sunarlar. Mesela sosyal medya ağları bir nevi hackerlerin yazdığı programlar ve günümüzde milyonlarca insan tarafından kullanılıyorlar. Ama bazı hackerler ise bu programlardaki insanların özel bilgilerine ulaşarak kendi çıkarları için kullanabiliyorlar. Günümüzde internet ağlarının ulaşamayacağı yer çok azdır. Yani internet ağının olduğu her yerde hacker da vardır.

 

 Lamer

 

Bir de lamerler vardır. Lamerler hackerlerden kesinlikle farklılar. Onları birbirlerinden ayırmanın kolay yolları vardır. Hacker yeni bir program yazarken lamer hackerin yazdığı programı alıp hazır olarak kullanan kişilerdir. Lamerler bir nevi imitasyoncudurlar. Ama hackerler inovasyon yaratan kişilerdir.

 

 İnternette kişisel bilgilerin korunması

 

Hacker ve lamer gibi sorunlardan korunmak mümkün. Bunun için bilgisayarınızda iyi bir anti virüs programı olması lazım. Böylelikle bilgilerinizi birçok sorundan korursunuz.

 

​​​​​

 

İnternette Hacker Nedir?” için 2 yorum

  1. U hackerlarin kullandigi yazilim ve programlari cok merak ediyorum. Nasil bir bilgi birikimiyle bunlari yapabiliyorlar acaba. Gerci bizler bilgisayardan cok anlamiyoruz onlar ise ucagi ucuran kapttan misali bu isin erbabi. Sasirmamak lazim

  2. Su hackerlar kafayi iyi islere yorsalar eminimki cok daha fayda saglayacaklar dunyaya. Ama varsa yojsa kacak gocek isler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Borsa Öğrenme,Emes Hastalığı Nedir, emg nedir, One Hit Wonder,Joyetech, Genel Kültür Sitesi,