İpv6 Eğitimi Nedir? | Teknoloji

İpv6 Eğitimi Nedir?

 

Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle birlikte,insanların teknolojik olanaklardan yararlanma seviyesi de her geçen gün artmaya başlamıştır. Öyle ki şirket sahiplerinden, normal bir insana kadar her şey internet üzerinde çeşitli verilerini barındırır. Bu verilen korunması ve daha güvenli hale getirilmesi ise oldukça önemli bir konudur. Sistem ve ağ güvenliğini sağlamak için elbette ki profesyonel destek alınması şarttır. Profesyonel destek sağlamak amacıyla, alanında profesyonel beyaz şapkalı hackerler tarafından penetrasyon testi yapılması gerekir. Penetrasyon testi, sistem ve ağ üzerinde herhangi bir açık var mı diye kontrol etme sürecini kapsar. Bu test ile birlikte oluşmuş açıkların kapatılması sağlanır. Eğer herhangi bir açıklık söz konusu ise ve müdahale yapılmıyorsa, böyle durumlarda da kötü kişilerin, kötü emellerine maruz kalmak kaçınılmaz hale gelecektir. Peki penetrasyon testi ve İpv6 eğitimi nedir?

Penetrasyon testi insanların güvenliğini sağlayan bir sistem olarak kendisini gösterir. 5 adımlık bir süreci kapsar. Bu sürecin en son aşamasında sistem açıklıkları belirlenir, oluşan açıklar giderilir ve alınan güvenlik önlemleri ilgili kişilere aktarılır.  Güvenliğin alınmasıyla birlikte başarılı ve de güvenli bir sisteme sahip olmak  ve kullanmak mümkün olacaktır. Penetrasyon testinin her yerde yapılmamasına dikkat edilmesi gerekir. Çünkü alanında deneyimli olmayan beyaz şapkalı hacker yeni güvenlik açıklarının oluşmasına neden olabilmektedir. Öyle ki iyi bir hackerın İpv6 eğitiminin almış ve eğitim sürecini başarılı bir şekilde tamamlamış olması gereklidir. İpv6 eğitiminde geçişlerin hızlanması ve ağ kullanımının her geçen gün daha da yaygınlaşması sonucunda ortaya çıkmış olan, hem temel hem de çok ileri seviyede bilgi açıklarının giderilmesini sağlayan, son derece geliştirilmiş bir eğitim sistemidir.

İpv6 eğitimi almış olan bir kişinin alanında deneyimli ve uzman olduğu düşünülebilir. Genellikle uygulama öncesinde ve sonrasında başarı oranları yüksektir. Sistem gereklerini iyi bilirler ve giderilmesinde son derece etkili bir faaliyet göstermektedirler. Bu bağlamda İpv6 eğitiminin mutlaka alınması şarttır. Bu eğitimi almayan beyaz şapkalı hacker olamaz. Ağ ya da sistem açığı gerekçesiyle hizmet almak isteyen kişilerin mutlaka eğitimi sürecini de sorgulamaya özen göstermelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir