Kurban Bayramına Kaç Gün Kaldı? | Teknoloji

Kurban Bayramına Kaç Gün Kaldı?

 

İslam tarihi açısından çok önemli olan günlerden biri de Kurban Bayramı’dır. Ramazan Bayramı heyecanla beklenirken, bir sonraki bayram için hem çocuklar hem de yetişkinler heyecanlı bir bekleyiş içerisine girmiş bulunuyorlar. Öyle ki bu yıl iki bayram arasında çok fazla bir zaman farkı söz konusu olmayacak. Ramazan Bayramı’nın sevinç ve coşkusunun etkisi geçmeden, Kurban Bayramı’nın bereketi ve güzellikleri ile hayatımıza renk gelecek. Peki İslam aleminin merakla beklemiş olduğu Kurban Bayramı’na kaç gün kaldı ? Hangi tarihler arasında kurban kesme ibadetimizi gerçekleştirebileceğiniz ? Bayram, bu sene Ağustos ayında gerçekleşecek. 20 Ağustos Kurban Bayramı Arifesi olarak biliniyor. Bayram ise 21 Ağustos’da başlayacak olup, 24 Ağustos tarihine kadar sürecektir.

İslam aleminin en önemli günlerinden biri olarak bilinen Kurban Bayramı’nın önemi ve faziletleri elbete ki tartışılamaz. Müslüman olan herkesin de çok iyi bildiği gibi  Kurban kesme tarigi Hz. Adem dönemlerine kadar uzanmaktadır. Dini kitabımızde yer alan pek çok ayete göre de kurban kesimine dair önemli işaretler söz konusudur. Bu eylemi yerine getirmek aslına bakıldığında, Allah’a yakınlık duymak, ona yaklaşmak olarak nitelendirilebilir. Bu nedenle tüm müslümanlar için Kurban Bayramı’nın yeri ve önemi çok farklıdır. İnsanlar bayramın ilk günlerinde erkenden uyanır, bayram namazını kılar ve kurbanlarını kesmek üzere yola koyulurlar. Maddi imkansızlıklar içerisinde olanlara et dağıtımı yapılması bayramın sosyal yardımlaşma etkisinin de olduğunu göstermektedir.

Öyle ki ekonomik durumu yetersiz olup kurban kesemeyen kişiler, bu bayramda, evlerinde et yeme imkanı elde edecektir. Bu nedenle bayrama kaç gün kaldığı herkes açısından çok önemlidir. Adeta bizlere yardımlaşmalısınız çağrısına bulunan Kurban Bayramı, bereketi günümüzde kutlanılan hiç bir bayrama benzemez. Kurban Bayramı gibi daha bir çok önemli gün hakkında bilgi almak, önemli günlere ne kadar kaldığını öğrenmek için internet siteleri üzerinden, geri sayım yapan sitelerden yardım almanız yeterli olacaktır. Öyle ki en özel günleri, doyasıya yaşamak için, ön hazırlıklar yapılması insan hayatının önemli bir gerekliliği olmuştur. Kurban Bayram ve Ramazan Bayramı için de başlayan geri sayım, eminiz ki bir çok kişinin heyecan duygusunu da tazelemesine yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir