Loading Ne Demek? | Teknoloji

Loading Ne Demek?

 

 

Loading Ne Demek?      Loading İngilizce bir sözcüktür ve yükleniyor anlamına gelmektedir. Özellikle internette gezerken karşımıza çıkan bu kelime veri kaynağından ulaşmaya çalıştığınız verilerin sizin ulaşımınız için bilgisayar ön belleğine alındığı şeklinde de yorumlaya bilirsiniz. Yani depolu veriler kullanıma hazır hala gelmek üzere yüklenmeye başlamasıdır.

 

 Loading Süresi Neye Göre Değişir?

 

Loading yazısının ekranda uzun süre kalmasının ana sebepleri genelde şunlardır;

 

-İnternet Hızı

-Veri Kaynağının Kapasitesi ve Hızı

-Aynı Veriye Erişim Sayısı

 

İnternet hızı Loading süresine etki eden en önemli etkendir. Hızımız ne kadar yüksek olursa o kadar çabuk ulaşmak istediğimiz veri yüklenir. Bilgilere veya verilere ulaştığınız internet sitesinin veri kapasitesi ne kadar hızlı ise yine yükleme o kadar kısa sürer. Bir veriye örneğin vizyona yeni giren bir filmin fragmanını aynı anda ne kadar fazla kişi izlemeye çalışırsa, loading süresi o kadar uzun olur.

 Loading Süresini Nasıl Azaltırız?

 

Aslına bakarsanız bu işlem oldukça kolay. Örneklemek gerekirse bir müzik videosu seyredeceksiniz. Bunun için tercih edeceğiniz site global büyük siteler olmalı adı sanı bilinmeyen sitelerden izlemeye çalışırsanız görüntü sık sık takılır ve loading yazısını görürsünüz. Yine aynı şekilde internetten bir şeylere ulaşmak istiyorsanız, internet hızınızı maksimum seviyede kullanmak için altta çalışan kullanmadığınız internet sayfalarını kapatın. Ayrıca eğer download yapıyorsanız loading yazısını daha az görmek için dowloadda ara vermenizin büyük faydası olacaktır.

 

Loading Ne Demek?” için 6 yorum

  1. Artik veri indirme eskisinkadsr yavas degil. Eskiden bir film indirmeye kalksaniz heleki yogun saatlerde saatlerde beklemeniz gerekirdi. Ancak gunumuzde durum boyle degil.

  2. Loading kelimesi en cok mefretettifim kelimeler arasinda. İndirmeye baslayinca olece donmasina ise hic bir sey diyemiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Borsa Öğrenme,Emes Hastalığı Nedir, emg nedir, One Hit Wonder,Joyetech, Genel Kültür Sitesi,