Metin2 Nedir? | Teknoloji

Metin2 Nedir?

 

Oyun severlerin yoğun ilgi gösterdiği ve her geçen gün daha büyük bir kitleye hitap eden Metin2 oyunu hakkında bilgi edinmek isteyen bir çok insan vardır. Bu oyun ile daha önce karşılaşmamış ve de arkadaş muhabbetlerinde adı sık sık zikredilen metin2 oyununun hakkında merak edilenler oldukça fazladır. Peki her geçen gün daha da popülerleşen Metin2 nedir ve nasıl oynanır?

Günümüzde metin2 oynamak için birbirinden farklı pvp serverler bulunur. Bu serverlerin her biri halka açık sunucu anlamına gelmektedir. Öyle ki bazı zamanlarda sunucu yoğunluğundan dolayı, oyunda kasma ve donma gibi sıkıntılar meydana gelebilmektedir. Bu tür sorunlarla karşı karşıya gelmemek adına, birbirinden farklı şekillerde hizmet veren serverler kurulmuştur.

Metin2 çok oyunculu bir sistemdir. Online olarak oynanır. 2005 yılında Ymir Entertainment Co. Ltd. şirketi tarafından ilk defa Kore’de ortaya çıkmıştır.  2006 yılına gelindiğinde ise Gameforge 4D Gmbh tarafından satın alınmış  ve günümüzde 17 farklı dilde hizmet veren bir sistem haline gelmiştir. Ülkemizde de bu oyunun her geçen gün daha da popüler hale geldiğini söylemek mümkün olacaktır.Öyle ki ülkemiz sunucularına bakıldığında toplamda 44 adet sunucunun aktif bir şekilde çalıştığını görmek olanaklıdır. Metin2 pvp serverler arasında yoğunluk derecesine göre seçim yapılması mümkündür. Yoğunluğu en az olan sunucuların seçilmesi çok daha konforlu bir oyun sürecinin geçirilmesine olanak sağlayacaktır.

Editsiz Server Tanıtım forumlarından elde edilen bilgilere göre sistem aslına bakıldığında oldukça basittir. Oyunun konusuna bakıldığında 3 büyük imparatorluğun savaşının anlatıldığını görmek mümkün olacaktır. Tam manasıyla bir tür Uzak Doğu hikayesidir. Oyunun başlangıç seviyesinde sadece hayvan ve bitki hayatı devam ederken bir gök taşının gelmesiyle birlikte tüm hikaye baştan sona kadar tüm detaylarıyla değişmiştir. Metin2 oyunu her geçen gün daha da popülerleşmiştir. Ülkemizde ise her geçen gün daha büyük bir kitleye hitap eden önemli bir oyun haline gelmesiyle ünlü olmuştur. Sevilen bir oyundur. Özellikle de hikayesi ile dikkat çeker. Bu bağlamda günümüzde metin2 serverlarının daha da yaygınlaştığını görmek mümkün olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir