MODERN YAŞAMIN VAZGEÇİLMEZ UNSURU | Teknoloji

MODERN YAŞAMIN VAZGEÇİLMEZ UNSURU

 

Modern hayatı vazgeçilmez unsurları arasında olan internet dünya genelinde bilgisayar ağlarını birbirine bağlayan bir iletişim aracıdır. Kökeni 1960’lı yıllara dayanan bu ağ sisteminin oluşturulabilmesi için dünya çapında katılım ve özel fon yardımları gerçekleştirilmiştir. 1990’lı yıllarda ise tam olarak modern hayatımıza girmiştir.

İnternet Türkiye’ye 1993 yılında getirilmiştir. Günümüzde hemen hemen her evde ve işyerinde kullanılan bu sistem ile küresel bir bağ ve iletişim sağlanabilmektedir. Sistem üzerinde siteler bulunmaktadır. Kurumsal ya da bireysel içeriklerle donatılan siteler insanlara ve diğer kurumlara bilgi sunmak, eğlence sağlamak ya da iletişim sağlamak gibi özelliklere sahiptir. Günümüzde pek çok işimizi bu bilgisayar ağı üzerinden gerçekleştirebilmekteyiz. Örneğin bankaların bu sistem ağına katılımı ile şubeye gitmeden, oturduğumuz yerden ve online olarak bankacılık hizmetlerimizi halledebilmekteyiz. Yine devlet kurumları da bu bilgisayar ağına entegre olmuşlardır. Aradığımız her bilgiyi bulabildiğimiz bu bilgisayar sayesinde çok fazla zaman harcamadan bilgi birikimimizi artırabilmekteyiz. Her gün yenilenen bir bilgi kaynağı akışına sahip ve teknolojinin gelişmesi ile sürekli hızlanan bir bilgisayar ağı olan internet günümüzde 7’den 70’e hemen herkesin kullandığı bir sistemdir.Bu deryada sizlere faydalı bir bilgi sitesi tanıtmak istiyoruz, fificik.com sitesine girerek pek çok faydalı bilgiye erişebilirsiniz.Ekonomiden sağlığa, tarihten coğrafyaya kadar hemen her konuda bilgi ihtiva eden bu bilgi sitesi sizlere genel kültür konusunda faydalı olacaktır.

Bilgisayar ağları birbirine bağlanırken üzerlerinde resim, yazı ve çeşitli dosyaların bulunduğu siteler üzerinden iletişim sağlanmaktadır. Bu sayfalar topluluğuna giriş yapıldığında karşımıza ilk olarak ana sayfa çıkmaktadır. İçeriğinde çeşitli linkler bulunan bu sayfalar topluluğunda her türlü bilgiye ulaşmak mümkündür.

TÜM ARADIKLARINIZ İNTERNETTE

Günlük yaşantımızı oldukça kolaylaştıran internet ile günümüzde yapabileceklerimiz sadece hayal gücümüzle sınırlıdır. 1960’lı yıllarda çalışmalarına başlanan bu bilgisayar ağı sistemi ancak 1990’lı yılların başında gerçek anlamda hayatımıza girebilmiştir. Bu süre zarfında ise dünya genelinde bir katılım sağlanmasına çalışılmış ve geliştirilmesi için özel fonlar tahsis edilmiştir.

İnternet denilen bu bilgisayar ağı sisteminde siteler bulunmaktadır. Birbirinden farklı ve çeşitte bulunan ve sayfalar topluluğu olarak adlandırılan siteler bilgisayar ağının temel taşlarından birisidir. Devlet kurumlarının, bankaların, online alışveriş mağazalarının, küresel ve yerel markaların kendi sayfalarının ve daha birçok bireysel ve kurumsal girişimin bulunduğu bu sayfalar topluluğu sayesinde, bilgisayar ağı üzerinde aradığımız her şeyi bulabilmemiz mümkün hale gelmiştir. Günümüzde hemen her evde ve işyerinde bulunan bilgisayar ağına erişebilmek için telefon hattına ve modeme ihtiyaç duyulmaktadır. Dünya üzerindeki bilgisayarları birbirine bağlayan bu hatlar sayesinde iletişim sistemi oldukça gelişme göstermiştir. Teknolojinin gelişmesi ile her gün daha da hızlı bir veri alışverişi sağlanabilen bu sistem üzerinde her gün güncellenen yeni bir bilgi bulmak mümkündür.Örneğin ekonomi konusunda aradıklarınız varsa fificik.com sitesi sizlere yardımcı olabilir.

İnternet üzerinde yapabileceklerimiz sadece hayal gücümüzle sınırlıdır. Bilgisayar ağı üzerinde bulunan siteler aracılığı ile bankacılık işlemlerimizi yapabilir, vergimizi ödeyebilir, video izleyebilir ya da arkadaşlarımızla online olarak görüntülü ya da sesli sohbet edebiliriz. Merak ettiklerimizi bilgisayar ağına bağlanarak arayabilir ve çok fazla zaman kaybetmeden gerekli bilgilere ulaşabiliriz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir