Paykasa Card İle Yapılabilecekler Listesi | Teknoloji

Paykasa Card İle Yapılabilecekler Listesi

 

Avrupa’da bir hayli kullanımı yaygın olmakla birlikte Türkiye’de de faaliyet gösteren online sitelerde tercih edilebilen Paykasa Card, ön ödemeli bir işleyişi bulunan sanal karttır. Sistem üzerinden kullanımı olurken güvenilir bir işleyişi bulunmasından dolayı da risksiz kullanımı söz konusudur. Bayilik olarak faaliyetlerde bulunan internet sitelerinde 10 Euro, 20 Euro, 50 Euro, 100 Euro gibi bakiyelere sahip kartlar satılırken bir ya da birden fazla Paykasa Card alımı da yapılabilir. Çeşitli hesaplara yatırımlar sağlamanın yanında online sitelerde türlü alışverişlerde yapılmasını olanaklı kılan Paykasa ile işlemler birkaç saniye içinde gerçekleşmektedir. Bununla birlikte alımlarda sadece kart ücreti ödenirken komisyon alımları bulunmamaktadır. Bankalar üzerinden işlem ağına sahip olmaması da yüksek kesintilerin meydana gelmesini önlemektedir. Çok uygun maliyetlerle alınarak kullanımı sağlanabilmektedir.

Ön ödemeli sanal kart Paykasa alım işlemlerinde taksit imkânı da bulunabildiği gibi daha ziyade güvenilir, tanınır sitelerde işlemlerin yapılması tavsiye edilir. Sonrasında 16 haneden meydana gelen pin koduyla alışverişler yapılmaktadır. Gerek Paykasa Card alımlarında gerekse kullanımlarında hiçbir şekilde kişisel bilgiler istenmemektedir. Böylelikle kişisel olma özelliğine sahip olmadığı gibi Paykasa Card bünyesinde takip durumu da yoktur. Güvenilir yapısından dolayı pin kodunun deşifre olması ya da sisteme müdahale durumları da ihtimal dışı seçenekler arasındadır. Çeşitli internet sitelerinde ödeme araçları arasında bulunan Paykasa işlemlerinde pin kodunun belirtilen yere doğru bir şekilde yazılması yeterli kabul edilmektedir.

Pratik olmasından dolayı herkes tarafından da kullanımı mümkün olurken hiçbir şüpheye yer vermeyecek şekilde zahmetsiz online alışverişleri beraberinde getirmektedir. Bununla birlikte kart içindeki bakiyenin tek bir seferde kullanımı dışında birden fazla işlem içinde kullanımı olabilir. Farklı zaman dilimlerinde de harcamalar yapılabilmektedir. Ancak bakiyenin tükenmesiyle birlikte Paykasa Card kullanımı sonlanmaktadır. Pin kodu geçerli olurken sanal kartın bir kez dahi kullanılabilmesi imkan dahilinde değildir. Bundan dolayı devamlı kullanımlar için Paykasa Card alımlarının devamlı olarak sağlanması gerekir. Ayrıca yüksek bakiyeli kartların alınması da çok daha uzun süreli kullanımları beraberinde getirebilir. Paykasa bozdurma işlemiyle ise kart içindeki tutarın harcanmadan nakit olarak hesaba aktarımı elde edilmektedir.  Daha fazla bilgi için https://www.paykwikkart.org/paykasa/ web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir