Robotik Unsurların Teknolojiye Bakışı | Teknoloji

Robotik Unsurların Teknolojiye Bakışı

Yapay zekanın ve robotik sistemler sürecinin gelişmekte olduğu günümüzde, artık işlemlerde de bu değişimlerin etkisi ortaya çıkmaya başlamış görünüyor. Kısmı olarak insan kısmen de robot iş gücüne doğru artık adım adım ilerlenmekte. Şirketlerde bu durumda boş durmamalı ve değişime ayak uydurmalıdırlar.

Dünyanın önde gelen danışmanlık firmalarından birinde çalışan wong’a göre günümüzde çalışma biçimi konusunda değişikliklere yol açan otomasyon talep ve uygulamalarında büyük yükseliş yaşanmaktadır. Bu durumda şirketlerin insan gücünü fiziksel güçten ziyade daha çok bilişsel, stratejik yaklaşımlarda kullanmalıdır. Bu yaklaşımı irdelersek anlatılmak istenen her gün sürekli olan tekrarlanan görevler konusunda yapay zekalar ve robotik kısımlar kullanılabilir.  Bununla birlikte rekabetin korunması için işletmelerin teknolojilerin benimsenmesinin yanında teknolojilerin şirketlerini nasıl etkileyeceğini düşünmek zorundalar. Çalışanlara gerekli eğitim ve destek verilmesi sayesinde bu sorunu aşmak işletmelerin başlıca düşünceleri arasındadır.

Robotik unsurlara makine öğrenme ve teknolojik beceri yetisinin verilmesi bunlara hakim insanların kişisel değerlerinde azalmaya yol açmayacaktır. Bu aşamada doğru yetenekleri gün yüzüne çıkarabilmek ve teknolojinin ilerlemesine katkı sağlamak için bilim, teknoloji, mühendislik becerilerine önem vermek zorundayız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir