Son 10 Yılın Teknolojik Gelişmeleri | Teknoloji

Son 10 Yılın Teknolojik Gelişmeleri

Teknolojik Yaşam

 

Son 10 Yılın Teknolojik Gelişmeleri… Son yılların en çarpıcı gelişmesi cep telefonları ve tabletlerde yapılmıştır. Bu iki aygıtın gelişmesi birçok işlemin kolaylıkla yapılmasına vesile olmuştur. Önce ki yıllarda okunan gazetelerin, izlenen telefonların, fotoğraf makinelerinin birçok farklı yere gidip yapılması zorunlu işleri tek bir tuşa indirgenmesi başarılabilmiştir.

 İnternet

 

Gelişen teknoloji birçok lüzumlu ya da lüzumsuz ihtiyaç için konfor sağlamaya yönelik ilerlemiştir. Önceden de cep telefonları olmasına rağmen bu derece fonksiyonsuz olması kullanım alanını kısıtlarken. Şu an da günümüz insanları atan nabzını bile bu cihazlardan kontrol edebilmektedir. Özellikle telefonlara indirilen ücretsiz uygulamalarla başka bir kullanıcı ile yüz yüze canlı olarak iletişim kurmak mümkün durumdadır. Keza tabletler gelecek yıllarda ders kitaplarını yerine geçebilecek duruma gelmiştir. İnternetin kullanım alanı ve yaygınlaşması uzakları yakınlaştırmıştır. Kurulan birçok sosyal medya sitesi insanlara sanal bir kimlik oluşmasına sebep olmuştur. İnternet günlük yaşama indirgenmiştir. Televizyon ise artık daha parlak daha canlı bir şekilde LCD olarak karşımıza çıkmaktadır. 4K yayın desteği ile görüntü kalitesi çok yükselmiştir.

    Arabalar

 

Günlük hayatta yoğun kullanılan binek araçlar görsel, güvenlik ve özellik bakımından çok gelişmiştir. Yapılan köprüler ve yollarda sürülen konforlu araçlar uzakları yakınlaştırmıştır. Topluma tam olarak entegre edilemese de araçsız sürücüler ve birçok fantastik filmde insanların görmüş olduğu uçan araba modellerinin hali hazırda olduğu bilinmektedir. Rezidans tarzı teknolojik evlerde milyonlarca sahibine konfor hizmeti verecek şekilde yapılabilmektedir.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Borsa Öğrenme,Emes Hastalığı Nedir, emg nedir, One Hit Wonder,Joyetech, Genel Kültür Sitesi,