sosyal ağ ' lar Pinterest, Reddit Ve Tumblr

Sosyal Ağlar Pinterest, Reddit Ve Tumblr

Pinterest sosyal ağ ‘i

Görsel tabanlı bir paylaşım sosyal ağ olan “pinterest” , “pin” ismi verilen yine görsel olan imler oluşturur. Bu medya özellikler son dönemlerde yükseliş gösteren ağlardandır. Birtakım kişilerce sosyal imleme aracı bazılarınca ise bir sosyal medya sitesi olarak bilinir. Sonuç itibari ile Pinterest bir sosyal ağ dır ve biz seocular için her sosyal ağ gibi değerlidir.

pinterest sosyal medya aracı
Pinterest Sosyal Medya Aracı

Aslında son derece faydalı bir ağdır ancak hitap ettiği kitle yönünden kısıtlı olması diğer sosyal ağlara oranla önemini düşürmektedir. Ancak genel itibari ile bakarsak seo çalışmamıza katkı açısından bir Pinterest hesabı bizlere fayda sağlayacaktır.

Reddit

Önemli bir sosyal ağ ımızda Reddit’tir. Bu ağ bir sosyal haber sitesidir. Doğru kullanım sağlandığında sitelerimize çok kaliteli linkler alabiliriz. Pinterest gibi redditte bazı kişilerce bir imleme sitesi olarak görülür. Fakat bilinmelidir ki bu uygulamanın sadece çok küçük bir bölümü imlemedir. Esas olan büyük bir sosyal ağ oluşudur.

Uygulama nasıl çalışır diye düşünenlerdenseniz yapmanız gereken siteye girerek üyelik işlemlerini tamamlamaktır. Sonrasında haber kaynaklarınızı oluşturup yönetebilirsiniz. Özellikle bloglar için çok kullanışlı bir uygulamadır.

Tumblr

Sıradaki sosyal ağ ımız kimilerine göre bir blog bazılarınca ise bir sosyal ağ olan Tumblr. Bu site aslına bakarsak her iki özelliği barındırmaktadır. Hem bir sosyal ağdır hem de bir blog. Her ikisinin de olumlu özelliklerini alan bir karışım olmuştur. Bu özelliği sayesinde kullanımı yaygınlaşmış ve Seo çalışmaları açısından bizler için önem kazanmıştır.

Seo çalışmalarında geçerli olan özgünlük ve süreklilik tumblr içinde geçerlidir. Bu platform kaliteli içeriklerin hızlı denilebilecek bir biçimde kullanıcılar arasında yayıldığı ve bu yayılmayı içeriğindeki meta taglar sayesinde yapan bir uygulamadır. Ayrıca uygulamada bir görsel izlenimlik özelliği bulunmaktadır. Görseller sıklıkla paylaşılır, oylanır ve uygulama içerisinde aranır. Bu yüzden Tumblr tarafımızca faal kullanmak isteniyorsa kaliteli ve özgün içerik, güzel görseller ve düzenli çalışma esas almamız gereken kıstaslarımız olmalıdır. Bu gibi çalışmaları devamlı olarak belli bir düzene oturtabilirsek, seo açısından başarıya ulaşabiliriz.

tumblr sosyal medya aracı
Tumblr Sosyal Medya Aracı

Ayrıca uygulama link kazanmak, anahtar kelime çalışması yönünden uyumlu olması, ve sosyal linkler oluşturmak açısından tumblr tercih edilebilir.

Uygulamayı diğer sosyal ağ lardan ayıran bir özellikte paylaşımlarda tekrar ve farklı kitlelere ulaşabilme özelliğidir. Bu özellik sayesinde diğer sosyal ağ lara göre bu sitenin üstünlük sağladığını söyleyebiliriz.

Gençler açsından bakacak olursak çok sık ziyaret edilen bir sayfadır. Bu ziyaretçilerin yaş ortalaması bazen diğer sosyal ağlara oranla çok daha genç denilebilecek bir yaş aralığına denk gelmektedir. Facebook gibi her yaştan kitlenin girdiği veya youtube gibi video izleyen her türden insanın ziyaret ettiği bir paylaşım ortamı değildir. Kullanıcıların çoğu 20li yaşlardadır. Bu sebeple planlamamızı bu yaş grubuna göre yapmalıyız.

Sosyal Ağlar Pinterest, Reddit Ve Tumblr” için 2 yorum

  1. Bir seo icin sosyal medya olmazsa olmazlardandir Benim icin. Her yazimi facebook,pinterest mutlaka patlasirim. Hit getirmesede google goruyordur

  2. Ben tumblr olayini cozemedim. Bazilari binlerce uye kasiyor ancak nasil gapiyorlar anlayamadim. Programla vs kasiyorlar sanirim ama fayda saglamiyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Borsa Öğrenme,Emes Hastalığı Nedir, emg nedir, Elektronik Sigara,One Hit Wonder, Genel Kültür Sitesi, böcek ilaçlama, Adana oto kiralama, 2. el makina