linkedin ve instagram sosyal medya araçlarının sitelerimiz için önemi nedir

Sosyal Ağlar Linkedin Ve instagram

Sitelerimize destek olması için yapılacak sosyal çalışmalar facebook, linkedin ve instagram, twitter, Google plus ve youtube önemli birer paylaşım ve hit kaynaklarıdır. Sosyal medyanın önemli birer kalesi konumundaki bu medya araçları sayesinde sitelerimize hit kazabnabilir ve üst sıralara çıkabiliriz. Bunun nasıl yapılacağını Facebook, twitter, Google plus ve Youtube sayfalarında siz değerli ziyaretçilerimize aktardık. Dilerseniz bu yazılarımızı kurabilirsiniz. Seo çalışmalarında bizlere destek olabilecek medya araçları yukarıda saydıklarımızla sınırlı değildir. Bunlar dışında linkedin ve instagram da önemli medya sitelerindendir.

Seo çalışması yaparken süreç içerisinde kesinlikle sosyal medyayı kenarda tutamayız. Mutlaka sürecin içerisine bu konuya dahil etmemiz gereklidir. Günümüzün en büyük medya gücü sosyal medyadır. Bu kurumu bir kenarda tutarak başarıya ulaşmak pek olası değildir. Çağımızın buluşlarından birisi olan TV bile bu güç karşısında eski otoritesini kaybetmiş görünürken bizlerin bu gücü kullanmaması pek mantıklı bir davranış olmasa gerek. Durumun bu şekilde olmasında insanların zamanlarının çoğunu sosyal içerikler ile geçirmesi sebep olarak gösterilebilir. Yazımızda  linkedin ve instagram sosyal medya araçlarını ve sitelerimize etkileriyle ilgili bilgilendirici mesajlar bulacaksınız.

 

linkedin ve instagram Soyal Medya Araçları

 

“Linkedin” Sosyal Medya Aracı

Son birkaç yılı baz alırsak yıldızı en çok parlayan medya kuruluşlarından biri olarak gösterilmekledir Linkedin. Bu uygulamayı topluluk ve marka yönetimlerinde kullanmanız uygun olacaktır. Bu site sayesinde iş sahibi bile olabilirsiniz.

Diğer sosyal ağlara kıyasla daha farklı bir konumda bulunur bu araç. Özellikle profesyonel kullanıcılar için ücretli ve bir o kadar pahalı bir fiyat ile üyelik sunulmuştur. Diğer sosyal ağlara bakarsak böyle bir ücretlendirme sadece linkedin de vardır. Bunun nedeni bu sitenin çalışma şeklinin diğerlerine oranla daha farklı olmasındandır.

Sizlerde internet dünyasında profesyonel olmak istiyorsanız linkedin üye olarak sitenizin ismini dünyaya duyurabilirsiniz.

“İnstagram” Sosyal Medya Aracı

Son birkaç yılda yıldızı parlayan bir diğer sosyal ağımız ise instagramdır. Ancak instagramın diğer sosyal medya araçlarından birtakım farkları bulunmaktadır. Öncelikle bu uygulama mobildir. Yani bilgisayar üzerinden kullanılamamaktadır. Ayrıca profilde bulunan linkler dışında paylaşım yapılamamaktadır. Tüm bunlar uygulamaya Seo açısından gölge düşürse de yinede bizler için önemi bir araç olmasını engellemektedir.

Facebook tarafından satın alınmasından sonra reklam faaliyetlerine başlayan kurum bu açıdan bizler için daha değerli hale geldi.

İnstagramda meşhur bir kullanım olan #hashtag çılgınlığı vardır. #hashtag’ın ne olduğunu öğrenmek için tıklayabilirsiniz. Favori içerikler bu sayede etiketlenerek başkalarının hizmetine sunulur.

Diğer tüm sosyal projelerde olduğu gibi İnstagram da da paylaşımlar düzenli ve kaliteli olmalıdır. Bir kitle elde etmek önemli bir başarı olsada bundan daha zoru olan bu kitleyi elde tutabilmektir. Bunun içinde kitleyle sürekli iletişim halinde olabilmek gereklidir. Bu iletişimin yolu ise düzenli aralıklarla paylaşımdan geçer.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Borsa Öğrenme,Emes Hastalığı Nedir, emg nedir, Elektronik Sigara,One Hit Wonder, Genel Kültür Sitesi, böcek ilaçlama, Adana oto kiralama, 2. el makina