Sosyal Medya Ve Twıtter arasındaki Seo İlişkisi Nedir

Sosyal Medya Ve Twıtter

Medyada facebooktan sonra en çok tanınan sosyal site Twıtter ’dır. Dünyaya oranla ülkemizde kullanımı her ne kadar diğer ülkeler kıyasla az olsada yinede azımsanamayacak bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Facebookla kıyaslanması gerektiğinde kullanım yönünden geride kalmasına rağmen yinede önemli bir sosyal medya sitesidir.

Twitter Neden Önemli

Eskide Twıtter ve facebook gibi sosyal medya sitelerinde indexlenme olayı gerçekleşmemekteydi ancak son güncellemeler ile index şemasına bu sitelerde dahil olunca seo açısından önemli bir parça daha halkaya eklenmiş oldu. Bu durumda bizlere sitelerimiz için açtığımız facebook sayfaları gibi Twıtter sayfaları açmanın gereği oluştu. Açılacak hesabın adı yine sitemizle ilişkili olmalı ve seo çalışmalarımız çerçevesinde bizlere destek olmalıdır.

Açılacak hesap kullanıcı adı anahtar kelimemiz veya site ismimizden oluşmalıdır. Ayrıca açıklama metnini tıpkı facebookta olduğu gibi anlaşılır ve sade bir dille yapmalıyız.  Açılan hesabımız sonrası alacağımız link www.twıtter.com/siteadımız şeklinde olacaktır. Sayfamıza ulaşacağımız bu link sonrasında  “Profil Düzenle “ seçeneği ile açıklamalarımızı ekleyebiliriz.

Twıtter da mavi tik ile işaretlenmiş sayfalar bulunur. Bunlar daha önceden onaylanmış ve güvenilir kişilerin hesaplarıdır. Bu mavi tikli hesapların paylaşımları çok fazla insan tarafından takip edilir. Dolayısıyla paylaşım oranı çok yüksektir. Geçtiğimiz yıla kadar hesap onaylama olayı pasif konumdayken 2016 yılında onay süreci başlatıldı. Sizlerde hesaplarınızı dilerseniz onaylatabilirsiniz. http://www.verification.twitter.com adresinden bu işlemlerinizi halledebilirsiniz. Mavi tik hesabı sahibi olmak yani hesabınızı onaylatmak Seo açısından bizlere twitterdan yapacağımız işlemlerde kolaylık sağlayacaktır.

Kullanıcıların temel amacı paylaşımlarını çok sayıda kişiye ulaştırabilmektir. Takipçi sayısının giderek artması bu sayede bir çok paylaşımın giderek fazla insana ulaştırabilmek demektir.

Paylaşımlarımızı kişilere ulaştırabilmek için başkaları tarafından takip edilmemiz gereklidir. Takip edilebilmek için bazı kullanıcıları önce bizim takip etmemiz gerekir. İnsanların dikkatini çeken ve bilgiler içeren twitler atarak ilgi çekebilirsiniz. Sonrasında ilgi çekici twitler ve görseller paylaşarak kullanıcılara ulaşabilirsiniz

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Borsa Öğrenme,Emes Hastalığı Nedir, emg nedir, Elektronik Sigara,One Hit Wonder, Genel Kültür Sitesi, böcek ilaçlama, Adana oto kiralama