Sosyal Medyada Google plus ve youtube araçları

Sosyal Medyada Google Plus Ve Youtube

Google plus ve youtube

Sosyal bir medya aracı olan Google plus ve youtube servislerinden özellikle Google plus dikkatleri üzerine toplayan bir başarı sergileyememiştir. Bu durum Diğer sosyal sitelerle kıyaslandığında başarısı her ne kadarda düşük kalsada Google denemeleri içerisinde değerlendirilirse başarılı sayılabilir.

Google+ uygulamasının en büyük avantajı bir arama motoru olan Google projesi olmasıdır. Sisteme üye olmak ve üyelik açtırmak çok kolay. Yapmanız gereken en temel davranış bir gmail hesabı açtırmak. Tamamen ücretsiz olan bu hesap sonrasında Google plus, webmaster tools, analitics gibi hesaplar sizlerin olmakta.

Son güncellemeler sonrasında bu servisin önemi bir kat daha artmıştır. Özellikle +1 fonksiyonu bu konumda önem kazandı. Herhangi bir içeriğimizin bir googlePLus üyesi tarafından +1 olarak paylaşılması sitemize link kazandırıyormuşçasına fayda sağlamakta. Bu servis dışında hiçbir sosyal ada böyle bir avantaj bulunmamakta.

Yazdığımız içeriklerimizi sitemizde yayınladıktan sonra mutlaka Google+ uygulamasında paylaşmak gerekmektedir. Yaptığımız hizmetlerimizi bu uygulama üzerinden tanıtmaya çalışmalıyız. Buradan yapılan paylaşımlar hızlı bir şekilde indexlenir ve dizinlere kaydedilir. Sitemizi Google plus ile direk entegre etmek isterseniz Jetpack adında bir eklenti mevcuttur. Bu eklenti WordPress sitler için geçerlidir. Bu sayede uğraşmadan sitenizi entegre edebilirsiniz.

Youtube

Seo çalışmaları arasında vazgeçilmez bir diğer aracı unsurda Youtube’dir. Bu sosyal ağ özellikle son yıllarda yaptığı yatırımlar ile günden günde kendini geliştirerek zirveye oturdu. Youtube servisi üzerinden sizlerde bir kanal açmalısınız. Bunun için Gmail hesabı edinmeniz yeterlidir. Gmail hesabı ile giriş yaptıktan sonra www.youtube.com/create_channel linki sayesinde kanal açabilirsiniz. Kanal sonrası profil bilgilerimizi sitemizde yaptığımız çalışma ve anahtar kelimelere göre uyumlu bir şekilde ayarlamalıyız. Sonrasında kanalımız hazır. Yapmamız gereken özgün ve kısa olmayacak şekilde videolar eklemek.

Video adlandırılırken yine sitemizdeki anahtar kelimeler ve içerikle alakalı olacak şekilde isimlendirilmelidir. Seo açısından geçerli kurallar burada da geçerlidir. Video başlığı bu kısımda önem arz etmektedir. İçerikle alakalı ilgi çekici ve videoyu anlatan bir başlık dikkat çekecektir.

Videodaki açıklama kısmına en az 160 karakter içerecek şekilde açıklama eklenmelidir. Etiketleri de yine anahtar kelimemizde göre ayarlamalıyız. Tüm işlemler bittikten sonra videomuzu Google+ servisinde paylaşmayı unutmayın.

 

Sosyal Medyada Google Plus Ve Youtube” için bir yorum

  1. Youtube ile hic mi hic aram olmadi. Sadece video izliyorum. Ole youtuber olayim falan hevesim olmadi daha once

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Borsa Öğrenme,Emes Hastalığı Nedir, emg nedir, Elektronik Sigara,One Hit Wonder, Genel Kültür Sitesi, böcek ilaçlama, Adana oto kiralama, 2. el makina