Steam Nedir? Steam Oyunları | Teknoloji

Steam Nedir? Steam Oyunları

 

 

Çevrimiçi oyun platformlarının başında gelen, oyun satış ve bağlantı kurarak diğer kullanıcıları beraberinde iletişim halinde tutmayı başaran firma, oyun yapımcıları ile olan anlaşmaları sayesinde ve oyunlar içerisinde direk bağlantı yapabilme imkanı tanınması sebebiyle çok fazla kullanılmaya başlandı.

 

  1. Platform Hakkında

                       Bu platform kendinize kütüphaneler oluşturabileceğiniz, bu platform sayesinde steam üzerinden edindiğiniz arkadaşlarınızla bağlantı kurabileceğiniz, oyun içi görselleri paylaşabileceğiniz, oyun içi ilerlemeleri takip edip görevleri kontrol ederek oyun oynama durumunu planlayabildiğiniz platformdur. Bu platform üzerinde ücretli oyunlar bulunduğu gibi ücretsiz oyunlarda bulunmaktadır.

 

Oyun satın alma işlemlerini ise kredi kartı, hesap kartı, mobil ödeme ve operatörlerin yazdığı uygulamalar içerisinden satın alım işlemi yapılmaktadır. Alınan oyunlar içerisinde alınması gereken ek paketler içinde işlemler yapılabilmektedir. Örneğin: Euro Truck Simulator oyunu için araç içi aksesuar, oyun içerisinde DLC satın alımı gibi işlemler yapılabilmektedir.

 

  1. Oyunlar Hakkında

 

Bahsettiğimiz gibi bu platform popüler birçok oyunu içerisinde bulundurmakta olup, kütüphanenize eklediğiniz her oyun hakkında detaylı bilgi paylaşımı yapmakta, oyun için ve ek paket satın alımlarına imkan vermektedir. Günümüzde artık CD ya da DVD kullanımının azalmasıyla platform oyuncular için güzel bir fırsat verdi. Platform üzerinde kurulum işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir.

 

Steam Oyunları içerisinde son zamanların favori oyunlarından olan CS: Go, Euro Truck Simulator, PUBG, Zula gibi oyunlar buradan kolaylıkla ulaşılabilirdir. CS: Go için kasa satın alımları, envanter satım alım işlemleri ve satma ya da takas işlemleri yapılabilmektedir. Euro Truck Simulatör’de ise DLC satın alımının yanı sıra kullanıcıların yaptığı ek paketler içinde satın alım mümkündür. Pubg için geniş bir çevre sunan bu platform, Zula içinde kasa satın alımı, altın, gümüş vs. gibi ürün geliştirmede kullanılan materyallerin satın alımı için fırsat tanımaktadır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir