URL Ve Tittle(SayfaBasliği) Yapısı | Teknoloji

URL Ve Tittle(SayfaBasliği) Yapısı

 

 

Web sayfanızı oluştururken yapacağınız URL de anahtar kelimelerini mutlaka kullanmalısınız.  Ancak çok ziyaretçi çekmek amaçlı bu anahtar kelimeleri sıkça kullanmayın. Bu durumda Google sizi sapam olarak algılayabilir.  Eğer linkleriniz bir kelimeden fazlaysa araya – tire işaretini koyabilirsiniz. Arama motorları tire yi boşluk olarak algılar.  Kullanıcılar arama yaparken linkler arasına boşluk koyduğundan dolayı arama motorlarına fark edilmez kolay olur. Yukarıda bahsettiğimiz tire URL yapısına tire koyma işlemine ilgili örnekle durumu açıklayalım.

Siteadınız. Com/url-yapisi-title-iliskisi

Site adınız. Com/baslık-yapınız

Bu örneklerde doğru kullanım görülmektedir.

Kullandığınız anahtar kelime site içeriği ile alakalı değilse Google ve kullanınicilari oyalamış olursunuz. Böyle bir durumda Google durumu fark eder ve sizi sandboxa düşürerek cezalandırılır. Sandboxa konusuna ilerleyen yazılarımızda ayrıca değineceğiz.

 

Tittle(Sayfabasligi) Nasıl olmali

 

Tittle Türkçe başlık demektir. Her sayfanızda 70 karakteri geçmeyecek şekilde başlık olmalıdır. Başlığınız sayfadan sayfaya farklı olmalı ve sayfadaki içerikle alakalı olmalıdır. Başlık Seo için önemlidir çünkü arama motorları sonuçları sıralarından linklerden sonra başlıkları baz alırlar.  Başlık yazarken anahtar kelimeyi sık kullanmamaya özen gösterin.  Başlık içerisinde 2 3 kez ya da daha fazla yazmak Google gözünde size itibar kaybettirecektir. Başlığınız açık ve sade olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Borsa Öğrenme,Emes Hastalığı Nedir, emg nedir, Elektronik Sigara,One Hit Wonder, Genel Kültür Sitesi, böcek ilaçlama, Adana oto kiralama, 2. el makina