Web Sayfalarında Nasıl Geliştirme Yapılır | Teknoloji

Web Sayfalarında Nasıl Geliştirme Yapılır

 

 

 

Ağ iletişimi ve yönlendirmeler uzun bir yoldan gidebilirken, bir web sitesine sahip olmak, marka bilinirliğine yayılabilir, güvenilirliğinizi artırabilir, becerilerinizi geliştirebilir ve yeni potansiyel ziyaretçiler kazanabilirsiniz. Yeni bir web sitesi oluşturmak ve birkaç sayfada metin ve resim atmak kolay olsa da, gerçek sonuçları görmek istiyorsanız öncelikle bir strateji geliştirmek için zaman ayırmanız gerekir.

 

 Web Sitesi İçin Hedefler Koyun

 

Web siteniz için hedefleri geliştirme için, web sitenizin başarmasını istediğiniz şeyi göz önünde bulundurmanız gerekir. İşletmenizin başarılı olduğu alanları, eksik olduğu alanları ve bu pazarlama aracının sizin için ne yapmak istediğini düşünmek için birkaç dakikanızı ayırın. Hedefleriniz, web sitenize yerleştirdiğiniz içerik türünü belirleyecek ve sitenizin etkinliğini zaman içinde ölçülmesinde yardımcı olacaktır.

 

 İçerik Paylaşarak Geliştirin

 

Açık bir hedefler kümesine sahip olduğunuzda, sayfa içerisine yerleştireceğiniz içerik türünü belirleyebilirsiniz. Örneğin, yeni potansiyel ziyaretçiler kazanmaya çalışıyorsanız, beceri setinizi satan, eleştirel mesajlar içeren içerikler oluşturun ve kişilerin sizinle iletişim kurabilmesi için formlar sağlayın. Ya da amacınız bir düşünce lideri olmaksa, blog yayınları veya kılavuzlarla uzmanlığınızı teşvik eden içerikler oluşturun. Unutmayın, hedefleriniz oluşturduğunuz içerik türünü belirler.

 

 Kitlenizi Anlayın

 

İçerik fikirleri göz önünde bulundurulduğunda, ayakkabıyı diğer ayağa koyun ve kitlenizin beklentilerini düşünün. Web sitenizi ziyaret etmek istediğiniz ideal kişi olduğunuzu düşünün. Ne bulmayı beklerdin? Ne öğrenmek istersin? Ne tür bir bilgi sizin için değerli olabilir? Bir web sitesi başarıların bir listesi daha fazladır. İçeriğiniz çok kısa bir süre içinde ziyaretçilerin ilgisini çekmelidir. Kitlenize tam olarak aradıkları şeyi veren mesajlaşma ile içerik oluşturmak için zaman ayırın.

 

 Değerinizi Tanıyın ve Tanıtın

 

Değerinizi tablonuz için benzersiz bir şekilde getirdiğinizi açıkça ifade etmeniz, sektörünüzdeki rakiplerden farklı durmanın önemli bir parçasıdır. Bir potansiyel veya mevcut ziyaretçiler web sitenize geldiğinde, sizin hakkınızda ne öğrenmelerini istersiniz? Projeleri kazanmanıza hangi beceriler yardımcı oldu? Rekabet gücün nedir? Müşterilerinize nasıl yardım ettiniz? Başarılarınızı vurgularken, kısaca konuşun ve duygusal noktalarını kullanın, böylece ziyaretçiler bilgileri hızlı ve kolay bir şekilde sindirebilirler.

 

 Stratejinizi Değiştirin

 

Hedeflerinizi karşılamak için ilerlemenizi ölçmek için bir strateji geliştirin. İlk başladığınızda kriterleri ayarlayın, sonuçlarına göre değişiklik yapın, iyileştirmeyi değerlendirin ve işlemi tekrarlayın. Sitenizin ihtiyaçları değiştikçe ve zamanla geliştirme yaptıkça web sitenizin hedefleri de artacaktır. Ancak, web sitenizde bir sayfa oluşturmadan önce, web sitenizin tam olarak neyi başarmasını istediğinizi açıklayan ve etkinliğini düzenli olarak ölçen açık bir strateji geliştirin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir