wordpresste Resim Yukleme Sorunu Nasıl Düzeltilir?

WordPresste Resim Yükleme Sorunu Nasıl Düzeltilir?

WordPresste Resim Yükleme Sorunu

Bir çok WordPress kullanıcısı yayın hayatında mutlaka wordpresste Resim Yükleme Sorunu ile karşılaşmıştır.  Bu makalemizde wordpresste Resim Yükleme Sorunu ‘nun çözümünü siz değerli ziyaretçilerimize aktarmaya çalışacağız.

resim yükleme sorunu çözümü

 

Bu yükleme sorunu genellikle yanlış dosyalardan kaynaklanmaktadır. Yükleme dizininin doğru bir dosya dizinine sahip olması gereklidir. Diğer durumda dosyalarınızı kendi dosyalarınıza depolayamaz hatta bazen yükleme dizinininden dosyaları görüntülemeyebilirsiniz. Yükleme dizininde doğru dosya izinlerini ayarlamak için bir ftp istemcisine ihtiyacınız olacaktır. Fillezilla bu iş için uygun olacaktır. ( İşlemlerimizi tamamladığımızda sizlerde wordpresste Resim Yükleme Sorunu hakkında yeterince bilgi sahibi olacaksınız. )

Sitem daha önce iyi çalışıyordu? Dosya İzinlerini Kim değiştirdi?

Bu problem bir çok nedenden dolayı olabilir. Web sitenizin barındırıcısı bir güncelleme veya yükseltme yapabilir bu durum dosyanızın izinlerinde değişmelere neden olabilir. Yada kötü niyetli bir kişinin site açıklığından bu ayarları değiştirmesi mümkündür. Güvenilmez bir kaynaktan tema yada eklenti yüklendiğinde komut dosyası yanlışlıkla dosya izinlerini değiştirebilir.

Eğer web sitenizde her sey düzgün bir  şeklide çalışıyorsa dosya izinlerini normal haline getirmeniz sorununuzu ortadan kaldıracaktır. Eğer barındırıcınızdan bir şüpheniz varsa bu durumu barındırıcı yetkilinizle görüşünüz.

FTp istemcinizle web sitenize bağlanarak / wp-content / dizininize gidin. Buradan / uploads / klasörüne geçin. Yükleme dizini üzerinden sağ tıklayın ve dosya izinlerini açın.

resim yükleme sorunu ve adım adım çözümü
Resim Yükleme Sorunu ve Adım Adım Çözümü

 

 

Dosya izinleri için yeni bir kutucuk açılacaktır. Yükleme dizininin ve içindeki tüm alt dizinlerin dosya izinlerini 744 olarak ayarlamalısınız. Bunun için sayısal değer kutusuna 744  değerini girebilirsiniz. Alt kutucuktaki yani recurse yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyiniz. Son olarak “apply to directories”” yani dizinlere uygula sekmesini işaretleyin. Sonrasında tamam deyin. Fillezilla şimdi dizinlere dosya iznini uygulayacaktır.

 Dosya izinlerine 744 uyguladığınızda sorun ortadan kalkmazsa izin komutunu 755 olarak deneyin.

resim yükleme sorunu adım 3
Resim Yükleme Sorunu Adım 3

 

 

Sonraki adımda uploads dizinindeki tüm dosyaları için izinleri ayarlamamız gereklidir. Bunun için yükleme dizini üzerinde sağ tıklayarak dosya izinlerini seçin. Dosya izinleri kutusunu 644 olarak değiştirin. Alt dizinlerdeki Sözlüğe ekle yanındaki kutuyu işaretleyin. Son işlemimiz kaldı. Yanlızca dosyalara uygula sekmesini işaretleyin ve tamama basın.

resim yükleme sorunu adım 4
             Resim Yükleme Sorunu Adım 4

 

 

Fillezilla bu andan itibaren dosya izinlerini açacaktır. İşlemler bittikten sonra WordPress kontrol panelinize geri dönün ve resim yüklemeyi deneyiniz.

Yazımızı beğendiyseniz yorumlar bölümünden yorum bırakabilir veya facebook, twitter, Google+’da paylaşabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Borsa Öğrenme,Emes Hastalığı Nedir, emg nedir, One Hit Wonder,Joyetech, Genel Kültür Sitesi,